Image
Image

Kim jest osobisty coach?

Kim jest osobisty coach?

Jaka jest rola coacha?

Możesz pomyśleć: „Po co komu coach? Przecież radziłem sobie do tej pory, więc dalej też sam sobie poradzę.”

Oczywiście, że sobie poradzisz. Masz duże zasoby, z których nawet nie zdajesz sobie sprawy, a rolą coacha jest ich nazwanie, abyś mógł je wykorzystać bardziej świadomie.  Poradzisz sobie, kiedyś na pewno. A może warto trochę szybciej? Może warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia, aby było łatwiej?

Praca z coachem mobilizuje, nie jesteś sam.

Coach jako zawód w znaczeniu rozwoju osobistego i zawodowego motywuje i inspiruje Ciebie, abyś osiągnął te cele, które sobie wyznaczyłeś. Coach pomaga Ci wyznaczyć cele i wypracowuje z Tobą narzędzia pomocne na drodze ich realizacji. Jest jak profesjonalny partner, który pomaga Ci zidentyfikować problemy, wyzwania, ustalić cele i zachęcić Cię do podjęcia działań oraz uaktywnić Twój pełen potencjał, aby osiągnąć lepsze rezultaty.
Coach doprowadza Cię do znalezienia własnych rozwiązań w procesie zmian na drodze rozwoju osobistego i zawodowego, towarzysząc Ci w tej drodze.

Relacja Coach – Klient opiera się na zaufaniu, odkrywaniu i zaangażowaniu.

Coach podąża za Klientem i dostraja się, dając Mu swobodę wyrażania myśli oraz swobodę wyboru.

Jako coach pomagam w szukaniu rozwiązań i podejmowaniu decyzji

Jestem osobą konkretną, więc coaching ze mną ma być przede wszystkim efektywny.

Jako Twój coach – mam za zadanie tak pokierować nasze spotkania, abyś znalazł najlepsze dla Ciebie sposoby na rozwiązanie sytuacji lub na osiągnięcie celu. Właściwe decyzje masz w Sobie, a ja wspieram Cię w ich podejmowaniu w oparciu o wcześniejszą analizę możliwości.

Prowadzę rozmowę zadając odpowiednie pytania, dzięki którym dogłębnie zastanowisz się nad tym, co i jak chcesz zmienić. Pytania są otwarte, nie sugerujące, skłaniają Cię do myślenia. Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci odnaleźć kierunek, w którym chcesz podążać.

Uczciwa informacja zwrotna, jaką ode mnie dostaniesz, pomoże Ci w poukładaniu Twoich spraw.

Wprowadzasz realne zmiany w życiu

Jeśli chcesz wzmocnić motywację, następnym krokiem w naszym programie coachingowym będzie stworzenie planu i uruchomienie faktycznych zmian w życiu.  Jeśli natomiast, masz w naturze działanie zbyt szybkie, bez analizy skutków, coaching da Ci możliwość zatrzymania się i zastanowienia nad celowością tych działań. Czasem warto wyhamować i przeanalizować sytuację z innej perspektywy.

Image

Wszystko o coachingu